Czy są jakieś wskazówki, których zastosowanie podczas eksploatacji mebla pozwoli utrzymać oryginalny stopień połysku i intensywność koloru na materiale powlekanym?

Chcąc długo cieszyć się swoim meblem wykonanym z materiału powlekanego należy w odpowiedni i właściwy sposób go czyścić. Wszystkie wyroby produkowane w Sanwil należy czyścić według Przepisu Konserwacji wyemitowanego przez Sanwil Polska Sp. z o.o. Do czyszczenia nie powinno używać się powszechnie dostępnych środków do pielęgnacji mebli. Dla zachowania oryginalnego stopnia połysku oraz intensywności koloru należy swój mebel z materiału powlekanego czyścić za pomocą miękkiej gąbki lub miękkiej ściereczki przy pomocy roztworu mydła o neutralnym pH (około 7). Na koniec czyszczone miejsce przetrzeć wilgotną ścierką, po czym czyszczoną powierzchnię wytrzeć do sucha (w celu usunięcia pozostałości detergentu). Czynność tą powinno powtarzać się raz w miesiącu, dla zachowania oryginalnego stopnia połysku i żywości koloru na materiale powlekanym.

Jeżeli ważne dla Ciebie jest, aby Twój mebel ciągle wyglądał jak nowy, miał piękny, intensywny kolor a przy tym cięgle zachowywał swój blask, nie możesz narażać go na działanie bezpośredniego źródła ciepła jak na przykład kaloryfer czy kominek. Ma to negatywny wpływ na parametry wizualno-estetyczne materiału powlekanego.

Informujemy, że na swoich stronach www stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Kliknij [Zgadzam się], aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij [Polityka prywatności], aby dowiedzieć się więcej.